Science-BG Форуми Science-BG
Science-BG

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

В момента е: Нед 15 Сеп 2019, 10:31
Часовете са според зоната UTC + 3 (DST in action)
 Главната страница » Разни » Свободен форум
НПМГ
Модератори: Bibi, IvO™
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [11 Мнения]  
Автор Съобщение
garri

МнениеПуснато на: Вто 20 Мар 2007, 12:57    Заглавие:  НПМГ  

незнаех къде да пусна тази тема и за това реших че тук е най подходящо oops0000
който има някакви впечетления от гимназията нека да ги сподели, защото според мен вече НПМГ пропада........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Krusteva

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 20 Мар 2007, 18:16    Заглавие:  

Първо добре дошъл, garri !

Уцелил си раздела, ама защо така мрачно го подхвана Mr. Green
Тук (във форума) има поне няколко души, завършили тази гимназия, всички по различно време (някои по много различно rofl_200 ).
Аз като един от тях мога да кажа, че такива приказки винаги е имало, сигурна съм, че и другите могат да го потвърдят.
НМПГ е като всяко друго училище по отношение спадовете и възходите - зависи кой преподава, на кого преподава, кой управлява също е от значение...Тия всички неща носят човешки фактор, комплексен при това. В едно съм сигурна - винаги ще е елитно училище. Винаги ще е среда, която ще дава възможности.

Под друг ъгъл ще видиш нещата различно, уверявам те Cool

Margaret Thatcher
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
kamenf

МнениеПуснато на: Сря 21 Мар 2007, 00:36    Заглавие:  

offtopic От пръв поглед си личи още от заглавието: НеПоМаГа.... harhar00
ICQ Номер 
stenlly

МнениеПуснато на: Нед 15 Апр 2007, 22:45    Заглавие:  Предпоследна година в НПМГ  

Аз пък като единайсетокласничка, ще коментирам събитията и опита, който натрупах в НПМГ. През тези вече почти 4 години в НПМГ стигнах до извода, че това е гимназия, която може да ти даде страшно много, стига да знаеш какво искаш, какви са целите и приоритети ти.
Мога да коментирам моя випуск, 12 клас и тези които завършиха предходните 4 години, това което мога да кажа е, че с всяка година влизат все по-слаби и по-слаби ученици, може би моя випуск сме последните "свестни" така да го нарека, както по отношение на подготовката, така и по отношение на целите ни. Като гледам 9 клас(8 са още малки) направо се чудя, какво правят в НПМГ, та те незнаят защо са влезли, защо учат, те незнаят какво означава НПМГ и какво е да бъдеш истински НПМГ-ец. Ние може да не сме били по-добри, но знаехме защо сме избрали НПМГ.
Това може да се обясни разбира се, миналата година госпожа Чакърова се пенсионира, а пък по-миналата(2005) господин Асенов почина(за наше най-огромно съжаление, изключително голяма загуба, особено за нас химиците) - по-малките не са имали възможността да им предават такива невероятни учители, те просто незнаят какво е да ти преподава истински учител(не че останалите са лоши, но за мен никой не може да надмине Чакърова и Асенов). Искам да кажа, че свестните учители, може да са по-възрастни, но това не им пречи, се пенсионират(с изключение на господин Асенов - това което стана с него беше много непредвидимо и беше голяма загуба за цялата гимназия), ето догодина се пенсиора Робова, Недевски и той скоро ще се пенсионирa(а той не е никак лош директор), Апостолова също, може след 2-3 години(но е скоро) и в крайна сметка остават по-младите учители, на повечето от които не им се занимава(лично мнение и впечатление на базата на наблюденията ми). Другото което влияе, ми вижте държавата, това което се случва в нея, пряко засяга всекиго, родителите, а оттам и децата, нормално е.

Последната промяна е направена от stenlly на Пон 16 Апр 2007, 16:23; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Bibi
Администратор

МнениеПуснато на: Пон 16 Апр 2007, 09:33    Заглавие:  

Много мъчно ми стана.
Обичах Асенов.
жалко...
Върнете се в началото
Krusteva

МнениеПуснато на: Вто 17 Апр 2007, 00:58    Заглавие:  

Много хора го обичаха, аз също съм сред тях.

Не помня от кого научих, че е починал, бях потресена от внезапната му смърт...

Помня обаче, че на бившето си вече работно място, на последния си работен ден слушах моя колежка, с която цяла година освен за работа, не сме говорили за друго, да ми разказва как е плакала за него без да го познава лично, защото той е оказал невероятно въздействие върху синът и, който му е бил ученик...

Голям човек беше господин Асенов...

Margaret Thatcher
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
gergana

Местожителство: софия/виена

МнениеПуснато на: Пет 11 Май 2007, 12:35    Заглавие:  

ако може да вметна по темата - добрия учител, съгласете се, успява да се отнася еднакво с учениците, дори с тези, които не са силно запалени по предмета му. съжалявам, че трябва да кажа нещо за асенов, който не е сред нас, но стига сте го възхвалявали, защото не е бил добър с всички. освен това злоупотребяваше с така наречения "авторитет". мразя когато някой счита, че е прав по default, само защото е например от 35 години в гимназията. anyway.
за нпмг като цяло.. аз контактувам с някои от учителите си, тяхно мнение е, че наистина гимназията запада. това мисля че се наблюдава и в много други отношения. не ми харесва, че някои възпитаници на гимназията живеят със съзнанието, че са с божествена същност само защото са учили/учат там. не говоря за никого от форума, държа да отбележа.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
Bibi
Администратор

МнениеПуснато на: Пет 11 Май 2007, 21:32    Заглавие:  

Аз съм учила преди много време и не знам как са се променили нещата, но при нас Асенов защитаваше най-вече тримата най-слаби ученици в класа.
Скатаваше ги от другите преподаватели и им помагаше да си оправят бакиите.
На практика им помогна много, защото хич не бяха загубени, а просто си бяха по-бесни и щури и хич не им беше до учене.

Преди 3 вечери се събирахме и всички без изключение говореха за него като за най-значимия човек, когото са срещнали там.

А за божествената същност на учениците - тук може да се философства много. Да кажем, че всеки човек има точно божествена същност - новороденото, полуидиота, контрольора в рейса... Но не на всеки му личи. И не всеки си я усеща.
На мен гимназията ми помогна да си я почувствам. Отчетливо.
Или не гимназията, а приятелите там.
Бях щастлива.
И не само аз - откакто сме завършили (адски много години) си правим срещи, за да се почувстваме отново и отново по този начин. И успяваме Very Happy
При това никой не липсва, идват дори тези, които не живеят в България.
Та така...
Върнете се в началото
MitkoS

МнениеПуснато на: Пет 11 Май 2007, 22:09    Заглавие:  

А при нас има няколко необратими липси.

А иначе по темата:
По времето когато Krusteva тощу-що се е появила на тоя свят, имаше отчетлива разлика между НПМГ (и още една-две гизмазии) спрямо всичко останали гимназии, да не говорим за техникумите.
Имаше много преподаватели от БАН по специалните предмети и в часовете се усещаше някакъв академичен дух. Като разправях на някои мои по-раншни съученици отишли в техникуми, какво е отношението на преподавателите към учениците, те просто не можеха да си го представят. Нещо такова:
а) в техникума - "ей, ти там, кретена от последния чин, излизай бързо на дъската говедо с говедо. По-бързо бе идиот, че ей сега ще фрасна с показалката/дневника"
б) в НМГ - "вие от последния чин, ще пробвате ли да решите задачата на дъската. Ето, заповядайте тебеширче."

Отделно имаше голяма-голяма разлика в това което се учеше по специализираните предмети, спрямо всички други училища, включително и СМГ. Разликата в подготовката по математка спрямо СМГ, вече съвсем силно се усещаше в 11-ти клас в полза на НМГ. В 9-ти не чак толкова.

Сега не знам как е там.

// На първия етаж имаше някакъв изчислителен център и беше даден достъп на учениците да експериментират с писане на дребни програми на Фортран или ПЛ1 с перфокарти. Ставаше много бавно с тия перфокарти - подговяш ги, оставяш ги на някакво чекмедже, а на другия ден си намираш резултата разпечатан (или както се наричаше тогава - "листинг"). Беше бавно, но беше нещо нечувано и невъзможно да се случи в друго училище - да си 9-ти клас и да имаш достъп до изчислителна машина.

Последната промяна е направена от MitkoS на Съб 12 Май 2007, 11:30; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
gergana

МнениеПуснато на: Съб 12 Май 2007, 04:39    Заглавие:  

благодаря за отговорите.
искам да отбележа добронамерено, че нямам намерение да споря разгорещено с никого тук. просто имам собствено мнение, градено в продължение на 5 години. успях да видя няколко випуска преди и след мен. неотдавна ходих до гимназията да се видя с един-двама учители, бях потресена от невъзпитания отговор от ученици на простия въпрос "здравейте, имате ли представа учител еди кой си във вашата смяна ли е ?". lucky me, че не ги попитах нещо по-сериозно. повярвайте ми, нещата не са каквито са били, защото контактувам и с хора, завършили преди 15 години и съм чувала от тях за нпмг едно време..
относно божествената същност, да, всеки е единствен на този свят, уникален сам по себе си. уважвам хората и мисля не ги подценявам. но не считам, че гимназията е чак такъв "старт" в божествено отношение. пак казвам, последно държа да обидя някого. аз се радвам, че съм учила там и за нищо на света не бих искала да променя този факт. обичам една част учителите си, независимо дали са ми написали някога "среден 3". обичам ги заради отношението към мен дори когато съм била за такава оценка.
академичният дух вече се беше позагубил по мое време, защото преподавател (или стажант, или асистент и пр.) от университета беше равносилно на "чудесно, отдих, няма да ни гонят "х" време по този предмет". наистина официалните обръщения се бяха запазили, което беше ласкателно за нас, тинейджърите.
в нпмг има дух, да. но ситото вече е друго. кръстева влезе в тази гимназия при по-обстойно пресяване. гергана влезе там в началото на компромисите. :) личи ли ? :))

ICQ Номер 
gergana

МнениеПуснато на: Съб 12 Май 2007, 08:45    Заглавие:  

за асенов не добавих нов коментар, защото мисля, че в знак на уважение, че не е сред нас, няма нужда да поствам повече негативни мнения.
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [11 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Разни » Свободен форум
:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети