Science-BG Форуми Science-BG
Science-BG

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

В момента е: Нед 23 Фев 2020, 12:55
Часовете са според зоната UTC + 3 (DST in action)
 Главната страница » Основни направления » Литература и философия
Кратки поучителни истории от Коелю
Модератори: Bibi, IvO™
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [2 Мнения]  
Автор Съобщение
Krusteva

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 11 Мар 2007, 23:55    Заглавие:  Кратки поучителни истории от Коелю  

Паоло Коелю е най-четеният автор в последните години според данни, които скоро четох някъде. Лично аз съм чела две и половина негови книги (още не съм свършила "Захир"). Харесва ми, може би защото е написано хем с характерен стил, хем е лесно смилаемо. В случая обаче искам да ви препоръчам нещо друго, което е достъпно аз даунлоуд от официалната страница на автора:

Книжка с истории за деца и родители

Това са кратки почучителни историйки, някои наистина много добри според мен. Най-неприятното е, че са на английски. Не знам дали са издавани на български или дали ги има в интернет, но който се оправя някак и без превод, може да им хвърли едно око.

Margaret Thatcher
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
stenlly

МнениеПуснато на: Нед 15 Апр 2007, 18:48    Заглавие:  Един от любимите ми автори, които не пишат фентъзи  

Паулу Куелю - много неща може да се кажат за него, но ето аз какво открих:
Роден 1947г в Рио Де Жанейро. "Пауло Куелю не е само един от най-четените, но е един от най-влиятелните автори днес" написа Bambi awards в Германия. "Неговите книги имат живото-окуражаващо въздействие за милиони хора по света" написа Times в Обединеното кралство.

До днес книгите му са преведени на 56 езика и са побликувани в 140 страни по света.

Авторът е водил доста екстремен живот. Бунтовничеството определя неговата младост. Бил е хипи. Написал е тестовете за песните на едни от най-големите поп звезди в Бразилия. Работил е като журналист. 1986г той е извървял древния път на пилигримите от Сантяго, Испания. По късно през 1987г той описва този си опит в книгата "The Pilgrimage". На следващата година с "Алхимикът" той става широко известен по света. Тази книга е един автентичен феномен.

Ето и заглавията на другите негови книги: "Brida"(1990г);"The Valkyries"(1992г); "Maktub" (1994) - съставена от материали взети от неговата вестникарска рубрика; "На река Пиедра седнах и заплаках"(1994); "Петата планина"(1996); "Ръководство за Войнът на Светлината"(1997); "Вероника решава да умре"(1998). Неговата най-нова новела се нарича "Демонът и сенъорита Прим", която пожъна огромен успех във всички страни, където е била издадена.

Постижения(кратко резюме)

Първа книга(1988г): "Пилигримството";

Брой на заглавия побликувани досега: 13(9 новели, 3 къси истории и 2 адаптации);

Брой продадени копия: приблизително 34млн;

Издадени права за публикация: на 54 езика;

Брой преводи: приблизително 210;

Заявление

Най-голяма добротетел
Аз съм силен човек. Който се осмелява, той печели.

Най-голям неуспех

Липсата на търпение.

Хоби/Развлечение

Вървенето пеша.

Пречистващ опит

Бях близо до света на лудостта.

Извор на вдъхновение

Хората.

Най-голям страх

Публичните речи.

Най-голяма надежда

Да продължа да пиша.

Следваща планина

Тази, която се случва да ми се изпречи.

Приятели

Най-голямото съкровище в живота.

Жени

От тях се научаваме на любов, във всичките й форми.

Мъже

От тях се научаваме на дисциплина.

Истина

Коварна дума. Единственото определение за истина са думите на Исус Христос:"Когато узнаеш истината, тя ще те освободи".

Време

Сегашният момент.

Слава

Абстрактно понятие за един писател.

Късмет

Зад успеха винаги се крие нечия трагедия.

Невъзможно

Още една безсмислена дума. Хората си позволяват да се обезкуражават, не защото нещата са невъзможни, а защото ние искаме те да са такива. Няма нищо невъзможно.

Щастие

Най-посредствената дума на света. Предпочитам да изхождам от идеята за радост.

Работа

Равносилно на страстта.

Красота

Честността в душата.

Спокойствие

Не като отсъствие на движения, а като абсолютна концентрация.

Имам 3 негови книги в компютъра си, по-късно ще ги кача в интернет и ще дам линк. Лично на мен едни от любомите ми книги на Куелю са "Алхимикът" и "Воинът на светлината"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [2 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Основни направления » Литература и философия
:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети