Science-BG Форуми Science-BG
Science-BG

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

В момента е: Нед 15 Сеп 2019, 11:11
Часовете са според зоната UTC + 3 (DST in action)
 Главната страница » Разни » Свободен форум
Състезание на Intel и Berkeley
Модератори: Bibi, IvO™
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [1 Мнения]  
Автор Съобщение
Krusteva

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 04 Апр 2007, 00:51    Заглавие:  Състезание на Intel и Berkeley
Описание на темата: Организирано от БИМТ, Български ИКТ клъстер и Софийски университет

Първо регионално състезание за иновации във високите технологии

Intel Education® има удоволствието да Ви покани на първото регионално състезание, което насърчава иновативните идеи в областта на технологиите сред студенти, преподаватели и предприемачи по целия свят съвместно с Университета Berkeley Калифорния. Събитието ще се състои на 6 октомври 2006 година (петък) от 13.00 часа в Клуб Ялта, София. Организаторите на събитието са Българският институт за мениджмънт и технологии (БИМТ), Българския ИКТ клъстер и Софийския университет.

България е избрана за място за провеждане на полуфинала за региона на Централна и Източна Европа. Всички участници трябва да представят идеи за нови технологии в категориите: полупроводници, производство и хардуер, мобилни и безжични технологии, дигитални технологии и електроника за бита, софтуер за масова продажба и потребление, софтуер и информационни технологии за предприятия, генериране на енергия и мощност, нанотехнологии. Проектите им трябва да бъдат представени под формата на бизнес план и ще бъдат оценени от жури съставено от световни и регионални експерти от академичните и бизнес среди. Идеята на организаторите е да предизвикат иновативното мислене както в университетските така и в бизнес средите на България и да спомагат за срещата им с инвеститори в областта на технологиите.

Страни участнички от региона са България, Полша, Румъния, Турция, Унгария, Чехия. Голямата награда осигурена от Intel Education® е в размер на 20 000 долара, а втората награда е 10 000 долара.

Световният технологичен лидер компания Intel обяви, че ще разшири подкрепата си по програмата си за образователни дейности и в България с подписването на Меморандум за разбирателство между Intel и правителствената ИKT агенция - ДАИТС на 21 февруари 2006 г. В рамките на този образователен проект и програмата на Intel за висшето образование (Intel® Higher Education Program), Intel сътрудничи на технически университети в цял свят. През последните 15 години компанията е инвестирала над 1 млрд. щ. д. в образователни инициативи, като все повече се фокусира и върху страните от Централна и Източна Европа.

Убедени сме, че участието на фирми от ИКТ сектора и представители на българското правителство, а също и на финансовия и инвеститорски сектор ще допринесе за стартирането на едно качествено ново развитие на иновациите в региона.

RSVP: БИМТ, тел. +3592/ 850 40 00, ел. поща: bimt@bimtbg.com

http://www.bimtbg.com/competition/

//Добре, че Камен ме накара да се загледам...това е съобщението за изминалата година, но и тази състезание ще има. Идеята е да се знае за това, на нас в университета ни казаха, на мен ми се стори интересно.

Напълно съм убедена, че има хора наоколо, които имат идеи. А тука ви дават пари за тях. За да се участва е необходимо поне един член на екипа ви да е студент. е, аз съм... Cool

Margaret Thatcher
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [1 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Разни » Свободен форум
:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети