Science-BG Форуми Science-BG
Science-BG

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

В момента е: Пет 23 Авг 2019, 09:46
Часовете са според зоната UTC + 3 (DST in action)
 Главната страница » Основни направления » Компютърни науки
Има ли тук любители на Slither Link пъзели ?
Модератори: Bibi, IvO™
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [2 Мнения]  
Автор Съобщение
MitkoS

МнениеПуснато на: Чет 19 Окт 2017, 22:58    Заглавие:  Има ли тук любители на Slither Link пъзели ?  

Има ли тук любители на Slither Link пъзели ?
www.puzzle-loop.com

За пръв път се заиграх по тия пъзели преди 6-7 години. Един ученик от Пловдив ми показа сайта с пъзелите в популярния тогава форум math10.
Стигнах до доста прилични постижения и често попадах в месечната класация за най-трудните нива в първата десятка, но този ученик (martoss) правеше по-добри времена от мен. След година-две той спря да играе, но аз продължих отвреме навреме да отделям по 20-30 минути за това развлечение.
През тия шест години доста мислих за създаването на софтуер който да решава тия пъзели.

И накрая неочаквано и за самия мен взех, че я написах тая програма (на C++).
Публикувал съм 2 видеа в youtube, как програмата решава тези пъзели.
(Може да ги потърсите с текст "Bot solves slitherlink")

С тази програма от време навреме се записвам с рекордно добри постижения в класацията за най-добри времена за решаване, която се поддържа на сайта www.puzzle-loop.com - единствено за да дразня редовните играчи, които се записват там. (Естествено, моята бързина в решаването на пъзелите с тоя софтуер е непостижима от редовните играчи).

Но програмата и видеото в youtube имаха две други основни цели, които се изпълниха перфектно - обучение и реклама на моите деца, с които заедно обсъждахме и писахме кода в продължение на близо месец.

Ако някой проявява интерес, или пък също е разсъждавал как да се направи такъв софтуер, то можем да дискутираме тия неща.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
skameykin22

МнениеПуснато на: Пон 29 Яну 2018, 17:12    Заглавие:  

Да, интересна програма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [2 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Основни направления » Компютърни науки
:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети